LÄHTEÜLESANNE
Luua Eesti kultuurikonteksti harmooniliselt sobituv postamendil Buddha skulptuur.
Erinevates buddhalikes traditsioonides on välja kujunenud kultuuripõhine ettekujutus sellest, milline võis Buddha välja näha. Tavapärane Buddha kuju Hiinas on hiinlastele iseloomulike tunnustega, Tais tailastele iseloomulike tunnustega jne, osutades virgumise võimalikkuse kultuurist ja rahvusest sõltumata. Käesoleva konkrsi eesmärgiks on luua Eesti kultuurikonteksti harmooniliselt sobituv soome-ugrilike näojoontega Buddha skulptuur.
IDEELAHENDUS
- Põhielemendiks on Buddha isiksus, mis peab väljendama suursugusust, valgustunud olendi olemust, samas aga olema lihtne ja realistlik. Peamised taiest iseloomustavad märksõnad on: „harmoonia“, „rahu“, „rõõm“, „tasakaal“, „meelevaikus“ ja „virgumisega kaasnev õndsus“.
- Buddha peab istuma täislootos või poollootos asendis, käed asetsemas üksteise peal süles (nn meditatsiooni asendis), silmad suletud. Nägu peab väljendama rahu ning aimatavat rõõmu, selgust ning õndsust. Kõrvanibud peavad olema rippuvad ja pikliku auguga, pea kiilas. Rüü peab katma kogu keha, va pea, kael, käed ja jalalabad (vt lisas toodud näidiseid). Kuju peab asetsema alusel.
- Kasutatav materjal jääb kunstniku otsustada.
- Skulptuur peab olema kergelt ja mõistlikul viisil hooldatav ning ajas välimust ning vormi säilitav.
- Skulptuuril ei tohi olla torkavaid, lõikavaid või muul viisil kujuga kokkupuutuvale inimesele vigastusi põhjustavaid osi.
- Skulptuuri kõrgus peaks olema 1,5 kuni 2 meetrit ja see peab asetsema 0,5 kuni 1 meetri kõrgusel platvormil.
Kasutada võib juba loodud Buddha skulptuuridega seotud ideid (vt alltoodud näidiseid).
Eeltingimuseks on autori nõusolek loodava kunstiteose varaliste õiguste üleandmiseks ETSK-le või loa andmine teose tähtajatuks kasutamiseks ja reprodutseerimiseks.
KONKURSS ON LÕPPENUD