ÜLDINFO

Eesti Theravaada Sangha MTÜ 
Telefon:
 + 372 511 1115  (Eestis); + 66 99 11 92 115 (Tais)  
Aadress: Karnapi tee 10, Tallinn, 74021
E-mail: info@sangha.ee
Registreerimiskood: 80372075

KUIDAS TULLA AEGNA SAARELE?

WDS Aegna Meelearenduskeskus asub Aegna saarel, umbes 1,5 km kaugusel Rohuneeme Sadamast ja umbes 14 km kaugusel Tallinna linnast. Suviti pääseb saarele liinilaevaga "Vesta" mis väljub Linnahalli kõrval olevast sadamast või aasta läbi erapaadiga.

LENNUJAAMAST ja BUSSIJAAMAST saab Linnahalli juurde kas taksoga (maksimaalselt 20-25 eurot) või trammiga. 
  • Tramm nr 4 väljub lennujaama hoone kõrvalt ja ka Bussijaama vahetust lähedusest ning sellega tuleb sõita kuni Viru keskuse juures asuva Hobujaama peatusesse.
  • Hobujaama peatuses tuleb istuda ümber samas suunas ehk Kopli poole suunduvale trammile nr 1 või 2 ning väljuda Linnahalli peatuses. 
  • Trammipeatusest tuleb minna Linnahalli kõrval asuvasse Patarei sadamasse. Reisilaev Vesta väljub Patarei sadama Linnahalli kaist (vana Linda liinide kai) ning ülesõit Aegna saarele kestab ligikaudu 1 tund. Soovitav on osta piletid eelmüügist, info: www.veeteed.com 

RONGIJAAMAST on võimalik Linnahalli juurde jalutada või sõita trammiga nr 1 või 2 edasi 2 peatust ja väljuda Linnahalli peatuses. 

LAEVAÜHENDUS

Linnahalli sadamast Aegna saarele saab kas liinilaevaga "Vesta" või erapaadiga (kontaktid on toodud lehe allosas). Tallinn-Aegna liinilaeva "Vesta" graafik on hooajaline. Liinilaeva ühendus kestab mai keskpaigast kuni septembri keskpaigani. Reisid toimuvad mais ja septembris reedest pühapäevani ning suvekuudel iga päev, v.a teisipäeval. Reisilaev Vesta väljub Patarei sadamast Linnahalli kaist (vana Linda liinide kai) ning ülesõit Aegna saarele kestab ligikaudu 1 tund.

Pileteid saab osta eelmüügist kuni 2 tundi enne laeva väljumist Kihnu Veeteede kodulehelt:  www.veeteed.com. Laevale pääs ja sadamas kohapealne piletimüük algab 30 minutit enne laeva väljumist. 

Tallinlastele kehtib tasuta sõidu õigus, mida saab kasutada vaid kohapeal elavas järjekorras isikustatud ühiskaardi ja isikut tõendava dokumendi esitamisel. Alates 01.06.2015 kehtib Tallinna elanikele isikustatud ühiskaardi esitamisel üldjärjekorras eelis ning igale väljumisele reserveeritakse ka kaks kohta Aegna saare elanikele. Nimetatud soodustuste kasutamiseks peab olema sadamas kohal vähemalt 15 minutit enne laeva väljumist.

ERAPAADI TELLIMINE

  • Marko Amboja, tel.: +372 501 1416
  • Watersport, tel.: +372 5660 8909