31. juunist kuni 5. augustini 2017 toimus Hundiallika Keskuses mõtlusretriit, kus osales ligikaudu 25 inimest. Kuigi retriit oli mõeldud algajatele, said seal praktiseerida ka edasijõudnud. Retriiti juhendas auväärne Ṭhitañāṇo, kes andis edasi Buddha õpetusi ning juhendas keskendumis- ja mõtluspraktikaid.


Auväärne Ṭhitañāṇo selgitas Buddha õpetuse põhimõisteid, nagu 4 aarjalikku tõde, aarjalik kaheksaosaline tee, kolm olemasolu omadust, meelerahu (samatha) ja insait-taipamise arendamine (bhāvanā), 4/8 tšhaanat ja 5 tšhananga tegurit, 5 takistust (pañca nīvaraṇāni) ja nende ületamine, arahandi tee, kümme köidikut ning õpetas erinevaid mõtluse ja keskendumise meetodeid - just nii, nagu seda õpetas Buddha (Dhammaratta käimapanemise sutta, 
SN 56.11; Ānāpānasati Sutta, MN 118; Cunda sutta, AN 10.176; Mahārāhulovada Sutta, MN 62; Saṅgārava Sutta, SN 46.55 ning Teadlikkuse loomise suttas (Satipaṭṭhānasuttaṃ), MN 10), milleks olid toidu ebameeldivuse teadvustamine (āhāre-paṭikūla-sañña), brahmavihaara ja sõbralikkuse arendamine (mettabhāvanā), isiksuse 5 koostisosa (upādānakkhandha) mõtlus ja loomulikult hingamise teadvustamine (ānāpānasati).

Täname kõiki osalenuid! 
Suured tänud ka Kaia-Kairele ja Viktooriale, kes lõid meile õppimist ja meele arendamist toetava mõnusa ning rahuküllase keskkonna.

Et kõik elusolendid oleksid terved, õnnelikud ja kannatustest vabad!