15. august 2017
PRESSITEADE
15 noort õpivad sel suvel Aegnal tähelepanu ja vägivallatuse arendamist

Eile, 14. augustil algas Eesti Theravaada Sangha (ETS) korraldatav teine noorte budistlik suvelaager, mis leiab aset Aegna Mõtluskeskuses. Laagris osalevad 15 noort vanuses 14 kuni 18. Laagrit juhendab eestlasest Buddha munk ja ETSi juht auväärne Ṭhitañāṇo, kodanikunimega Andrus Kahn.
Auväärne Ṭhitañāṇo kes on varem töötanud terapeudi ja nõustajana ning töötab nüüd õppejõuna Tai Kuningriigi Mahachulalongkornrajavidyalaya ülikoolis, ütles et noortele õpetatakse laagris viie päeva jooksul seda, mida tähendab vägivallatus, teo ja tagajärje seaduspära ning kuidas aitab vastutuse võtmine ja keskendumise ning teadvustamise arendamine parandada õpiedukust ning üldist toimetulekut.
„Noored õpivad teadvustama oma mõtteid ja tundeid, et luua parem kooskõla iseendaga ja seeläbi ka kõikide teiste inimestega,” ütles Ṭhitañāṇo. „Laager arendab noorte suhtlemise, keskendumise ning stressi- ja enesejuhtimisega seotud oskuseid.”
ETS tegutseb eelmisest aastast eesmärgiga rajada Eestisse rahvusvaheline mõtluskeskus ja tempel ning avada nii budistlikku vägivallatuse põhimõtet järgiv lasteaed, alg- ja kõrgharidust andev õppeasutus kui ka vanadekodu.
Alanud laager on sel aastal järjekorras juba teine ja see otsustati korraldada seoses suure noortepoolse huviga vägivallatuse, ärksameelsuse ja teadveloleku treenimise vastu. 

Juulis aset leidnud esimesest laagrist saab täiendava ülevaate osalenud noorte tagasisidest aadressil http://samadhi.ee/tegevused/noorte-laager/tagasiside.

Lisainfo:
Auväärne Ṭhitañāṇo Cārumayo (Andrus Kahn)
Eesti Theravaada Sangha juht
Tel: +372 511 1115
E-post: thitanano@sangha.ee