Siddhatthast Buddhaks
Auväärne Ṭhitañāṇo

Tere, hea sõber. 

Minu nimi on Ṭhitañāṇo. Olen Buddha munk ja töötan Mahachulalongkorn-rajavidyalaya ülikoolis õppejõuna.

Sellel aastal on Eesti Theravaada Sanghal kavas Eestis välja anda esimene budistlik noortele mõeldud raamat “Siddhatthast Buddhaks,” mis räägib tõestisündinud loo inimlapsest, kelle nimi oli Siddhattha. See raamat on mõeldud eeskätt noortele, kuid sobib ka täiskasvanutele, ehk nagu keegi on öelnud, et lapsed võivad lugeda lasteraamatuid aga täiskasvanud peavad neid lugema.

Siddhattha sündis valitseja perre kesk rikkust ja heaolu, kuid tema südames leidsid valitsemise ja lõbutsemise himu asemel koha hoopis kaastunne ja soov aidata kõik olendid välja kannatustest. Hüljates kuningliku mugavuse, heaolu ja turvalisuse, õppis ta alandlikult ja usinalt suurimate õpetajate juures ning saavutas kõrgeima teadvuse seisundi, mis tol ajal oli võimalik nende õpetuste kaudu saavutada. Leidmata aga neist õpetustest rohtu, mis vabastaks kõik elusolendid vananemise, haiguste ja surmaga kaasnevatest kannatustest, hakkas ta omal käel edasi pürgima, kuni saavutas kuue aasta pärast täieliku virgumise ja püsiva õnne: temast sai arahant – Buddha ehk Virgunu.

Selline õnn pole kusagil väljaspool meid ega ole seotud ilusate asjade, raha või teiste inimestega. See õnn asub meie endi meeles ja igaüks, kes järgib Buddha õpetust, võib selle avastada ja virguda.

Olen siia raamatusse kokku kogunud lood, mis jutustavad Buddha elust ning tema õpetusest. See on kõige inspireerivam ja huvitavam teekond kogu maailma ajaloos, mida üks inimene kunagi ette on võtnud. Buddha õpetus põhineb tarkuse, kõlbluse ja keskendumise arendamisel. See pole seotud kellegi jumaldamisega ega uskumisega kõrgemasse, üleloomulikku jõusse. Buddha õpetus on lihtne ja selge meele arendamise süsteem, mille sisuks on vägivallatu ja kaastundliku vaate väljaarendamine, hooliva ja isetu tarkuse jõustamine, hea ja eeskujuliku käitumise treenimine ning meelerahu ja teadvustamise arendamine.

Kui ka Sina oled seda meelt, et arukuse, kõlbluse ja meelerahu arendamine on heaolu ja õnneliku elu alustalad, siis on Sul võimalus aidata kaasa ja anda hoogu selle sõnumi jõustamisele, toetades raamatu “Siddhatthast Buddhaks” ilmumist.

See raamat ei jõua kunagi poelettidele, kuna on mõeldud ainult kinkimiseks. Buddha on öelnud, et tõe kinkimine on kõrgeim kink, mis on ühel inimesel võimalik selles elus teha.  

Plaanis on trükkida 1000 raamatut ning jagada need tasuta kõikide hooandjate ja soovijate vahel. Anname endast parima, et kõik hooandjad ja virgumisõpetusest huvitatud saaksid raamatu kätte hiljemalt 2017 aasta jõuludeks.

Minu eriline tänu kuulub kunstnik Taavi Oolbergile, kes joonistas ja annetas oma pildid spetsiaalselt selle raamatu jaoks. 

Soovin, et kõik olendid oleksid terved, õnnelikud ning kannatustest vabad, et nad viibiksid rõõmus ja meelerahus!

Ṭhitañāṇo bhikkhu
thitanano@sangha.ee
+66 99 11 92 115 (Tai Kuningriik), +372 511 1115 (Eesti)


Tagasiside

  • Olen väga rõõmus, et sain raamatu valmimisel abiks olla ja veelgi suurem on rõõm kiita Teid suurepäraselt kirjutatud teksti eest  - lausa lust oli seda lugeda (nii palju, kui töö kõrvalt vähegi lugeda sain) - väga vajalik raamat! :-). Laura.
  • Tuhat tänu, Teile, auväärne Ṭhitañāṇo. Lugesime Teie raamatut kogu perega ja see oli meile kõigile väga harivaks, võiks öelda et isegi valgustavaks kogemuseks. Just sellist, eetilist, vägivallatut mõtlemist ja meele olemust ning arendamist selgitavat raamatut oligi meie perre vaja. Ja ka pildid on äärmiselt põnevad - siiamaani leiame ikka ja jälle uusi detaile, mille üle üheskoos arutada. Ootame suure huviga raamatu trükki ja anname omalt poolt hoogu selle kauni tarkusesõnumi sündimisele. Südamlik tänu kogu meie pere poolt! Jaago, Janar ja Maili.

Eesti theravaada sangha estonian theravada sangha andrus kahn thitanano bhikkhu Ṭhitañāṇo bhikkhu Head of Estonian Sangha