Siddhatthast Buddhaks
Auväärne Ṭhitañāṇo bhikkhu

Tere, hea sõber. 

Minu nimi on Ṭhitañāṇo. Olen Buddha munk ja töötan Mahachulalongkornrajavidyalaya ülikoolis õppejõuna.

Sellel aastal on Eesti Theravaada Sanghal kavas välja anda esimene budistlik noortele mõeldud raamat “Siddhatthast Buddhaks,” mis räägib tõestisündinud loo inimlapsest, kelle nimi oli Siddhattha. See raamat on mõeldud eeskätt noortele, kuid sobib ka täiskasvanutele, ehk nagu keegi on öelnud, et lapsed võivad lugeda lasteraamatuid aga täiskasvanud peavad neid lugema.

Siddhattha sündis valitseja perre kesk rikkust ja heaolu, kuid tema südames leidsid valitsemise iha ja lõbuhimu asemel koha hoopis kaastunne ja soov aidata kõik olendid välja kannatustest.

Ta hülgas kuningliku mugavuse, heaolu ja turvalisuse, õppis alandlikult ja usinalt suurimate õpetajate juures ning saavutas kõrgeima teadvuse seisundi, mis tol ajal oli võimalik nende õpetuste kaudu saavutada.

Leidmata aga neist õpetustest rohtu, mis vabastaks kõik elusolendid vananemise, haiguste ja surmaga kaasnevatest kannatustest, hakkas ta omal käel edasi pürgima, kuni saavutas kuue aasta pärast täieliku virgumise ja püsiva õnne: temast sai arahant – Buddha ehk Virgunu.

Selline õnn pole kusagil väljaspool meid ega ole seotud ilusate asjade, raha või teiste inimestega. See õnn asub meie endi meeles ja igaüks, kes järgib Buddha õpetust, võib selle avastada ja virguda.

Olen siia raamatusse kokku kogunud lood, mis jutustavad Buddha elust ning tema õpetusest. See on kõige inspireerivam ja huvitavam teekond kogu maailma ajaloos, mida üks inimene kunagi ette on võtnud.

Buddha õpetus  pole seotud kellegi jumaldamisega ega uskumisega kõrgemasse, üleloomulikku jõusse. See on lihtne ja selge meele arendamise süsteem, mille sisuks on vägivallatu ja kaastundliku vaate väljaarendamine, hooliva ja isetu tarkuse jõustamine, hea ja eeskujuliku käitumise treenimine ning meelerahu ja teadvustamise arendamine.

Kui ka Sina oled seda meelt, et arukuse, kõlbluse ja meelerahu arendamine on heaolu ja õnneliku elu alustalad, siis on Sul võimalus aidata kaasa ja anda Hooandjas hoogu selle sõnumi jõustamisele, toetades raamatu “Siddhatthast Buddhaks” ilmumist.

See raamat ei jõua kunagi poelettidele, kuna on mõeldud ainult kinkimiseks. Buddha on öelnud, et õpetuse kinkimine on kõrgeim annetus mis ühel inimesel on võimalik selles elus teha.  Plaanis on trükkida 1000 raamatut ning jagada need tasuta kõikide hooandjate ja soovijate vahel.

Anname endast parima et kõik hooandjad ja virgumisõpetusest huvitatud saaksid raamatu kätte hiljemalt 2017 aasta jõuludeks.

Kaunid pildid mis illustreerivad Buddha elulugu ja õpetust, on raamatu jaoks annetanud kunstnik Taavi Oolberg, kellele kuulub minu sügav ja siiras tänu.

Raamatu sisukorra ja tekstinäidistega on võimalik tutvuda Eesti Theravaada Sangha kodulehel.

Ma loodan et see raamat pakub kõigile lugejaile seda, mis aitab neid sammukese lähemale nii iseenda kui elu tõelise olemuse avastamisele.

Minu siiras soov on, et kõik olendid oleksid terved, õnnelikud ning kannatustest vabad, et nad viibiksid rõõmus ja meelerahus!

Aitäh! 


Täname kõiki toetajaid ja annetajaid!

Sādhu! Sādhu! Sādhu!


Eesti theravaada sangha estonian theravada sangha andrus kahn thitanano bhikkhu Ṭhitañāṇo bhikkhu Head of Estonian Sangha