Foto: Auväärne Wajira, Peradenia Ülikooli paali keele õppejõud

PAALI KEEL JA KIRJANDUS

Paali keele õppe ja paalikeelste Tipiṭaka 
tekstide tõlkimise praktiline kursus

Eesmärk: õpetada paali keele grammatikat ja süntaksit, mis võimaldab tõlkida paali keelest eesti keelde ja vastupidi. Õpe toimub inglise keeles, ning sisaldab paali keelsete suttade tõlkimise praktikat.

Kursuse sisu: anda ülevaate paali keelest, paali keelsest kirjandusest ja paali keele arengust ning suttade tõlkimise põhimõtetest.

Läbiviijad: Auväärne Vimala ja Auväärne Sumanapriya 

Paali keel on äärmiselt oluline budismi seisukohast, kuna just paali keeles on kirja pandud Tipiṭaka ehk Paali kaanon, mis on teadaolevalt vanim Buddha originaalõpetuste täielik kogumik. Paali keel on tihedalt seotud sanskriti keelega, kuid selle grammatika ja struktuur on lihtsam.

Kakskümmend viis sajandit tagasi oli paali keel Põhja-Indias peamiseks suhtluskeeleks. Kuna Buddha andis oma õpetused paali keeles, siis pandi ka tekstid kirja just selles keeles. Kõik Buddha õpetused on kogutud kokku Kolme korvi ehk Tipiṭaka'sse, mis on tuntud ka kui Paali kaanon.

Tasu

Kursus on tasuta. Kui soovid toetada õpetaja reisi- ja elamiskulude või muude kursusega seotud kulude katmist, võetakse Sinu annetus sügava tänuga vastu.

Panga ülekandeks vajalik info on leitav siit

Oled oodatud!


Eesti theravaada sangha estonian theravada sangha andrus kahn thitanano bhikkhu Ṭhitañāṇo bhikkhu Head of Estonian Sangha