Õpetajad


Auväärne Balangoda Dhammananda Thero 
on Sri Lankalt pärit dhamma ja meditatsiooni õpetaja.

Auväärne Neminda 
on Myanmarist (Birmast) pärit dhamma ja meditatsiooni õpetaja ja Mahachulalongkornrajavidyalaya ülikooli doktorant ja lektor.

Auväärne Dr. Suman Barua
 
is on Bangladešist pärtit Buddha munk, Noorte Mõtluslaagri vabatahtlik õpetaja ja juhendaja aastal 2018. 

Bhante Satimanta
ordineeriti noviitsiks 1992 aastal ning tema kõrgem ordinatsioon toimus 1997 aastal Sri Lankal. Seejärel tegeles Auväärne Kandy lähedal Vajirarama metsaeraklas pikka aega erinevate meele treeningutega. Hiljem alustas ta õpinguid Maharagama's ning tema hobiks said erinevad Läänes kasutuses olevad teraapiad. Colombo South Teaching Hospital'is sai temast Professor Dr.  Sir Anton Jayasooriya käe all  nõelravi ja homöopaatia terapeut. Tänaseks on Auväärne Bhante Satimanta lõpetanud BA Budismi ja Paali keele ülikoos ning MA (Tripitakacharya Degree), Budistlike pühakirjade õpetaja erialal.  Hetkel teenib Auväärne Bhante Satimanta ühiskonda Rootsis asuva Helsingborgi budistliku assotsiatsiooni juures.

A
uväärne Vimala
on Birmast pärit Dhamma õpetaja ja meditatsiooni meister ning Mahachulalongkornrajavidyalaya ülikooli doktorant. Auväärne Vimala on kutsutud 2019 aasta suveks Eestisse õpetama Abhidhammat, dhammat ning juhendama meditatsioonikursuseid.Auväärne Wajira on Sri Lankalt pärit dhamma õpetaja ja Peradenya ülikooli lektor. Aastal 2017 suvel külastas ta Eestit ning andis Eesti Theravaada Sangha ja WDS Aegna Mõtlus- ja Arenduskeskuse koostöös korraldatud suttaõppe loengusarja "Mida Buddha tehelikult õpetas?" raames edasi Buddha autentset õpetust ning juhendas meditatsioonigruppe. Ta on andnud nõusoleku tulla Eestisse õpetama ka 2018 aastal.

Auväärne Mahaboonlert on Taist pärit meditatsiooni õpetaja ja Mahachulalongkornrajavidyalaya ülikooli lektor. Aastal 2016 külastas Auväärne Mahaboonlert Eesti Theravaada Sangha (Buddhavacana) poolt korraldatud Tipiṭaka konverentsi raames Eestit ja juhendas vipassanā meditatsiooni praktikat.


Auväärne Dr. Piyaratana Walmoruwe on Sri Lankalt pärit Mahachulalongkornrajavidyalaya ülikooli lektor. Aastal 2016 külastas Auväärne Piyaratana Eesti Theravaada Sangha (tol ajal Buddhavacana) poolt korraldatud Tipiṭaka konverentsi raames Eestit ja juhendas erinevaid mõtluspraktikaid.


Auväärne Ṭhitañāṇo
on ainuke eestlasest ordineeritud Buddha munk. Ta on Mahachulalongkornrajavidyalaya ülikooli lektor ning WDS Aegna Mõtlus- ja Arenduskeskuse asutaja ja juht. Suviti õpetab Auväärne samas keskuses dhammat ja meditatsiooni ning muul ajal resideerub Tai Kuningriigis, Wat Hatai Naresh templis.
Eesti theravaada sangha estonian theravada sangha andrus kahn thitanano bhikkhu Ṭhitañāṇo bhikkhu Head of Estonian Sangha