Foto: Noorte mõtluslaager 2017


Noorte mõtluslaager

25.  - 29. juuni 2018
06. - 10. august 2018


Noortelaagri korraldajaks on Eesti Theravaada Sangha ja see toimub
Aegna saarel asuvas Wat Phra That Doi Sutepi Mõtlus- ja Arenduskeskuses

Laagrisse on oodatud noored vanuses 14 - 18 aastat, kes on huvitatud budistlikust vägivallatuse õpetusest ja tähelepanu arendamisest. Laager on mõeldud kõikidele noortele sõltumata nende varasematest kogemustest keskendatuse harjutamise, meditatsiooni või budismi alal. Meie päevad on täis erinevaid tegevusi, nagu nt ujumine (sõltub ilmast), hommikune kõnd või jooks, loengud ja vestlusringid ning lõkkeõhtud. Budistlikest tavadest sisaldab noortelaagri programm meditatsiooni (mõtlust), vaikseid hommikuid ja teadvustatud tööpraktikat.

Arutame Buddha õpetusega seotud erinevaid teemasid (virgumine, elu olemus, vägivallatus, teo ja tagajärje seos, keskendumine, teadvustamine jms), mis aitavad meil mõtestada olemasolu, mõista paremini iseennast ja seda, miks just asjad maailmas on nii, nagu need on. See on suurepärane võimalus õppida tundma ka teisi noori, jagada oma mõtteid ja meele treenimise kogemusi ning leida uusi sõpru kogu eluks.

Laagris õpitakse ka seda, miks on oluline vanemate austamine, elusolendite eest hoolitsemine, raiskamist mittetoetav mõtteviis ja üleüldine keskkonna heaolu eest seismine.

Meie eesmärk on õpetada ühisosa leidmist ja koostööd, julgustada noori avama oma sisemisi ressursse ja arendada meelerahu väljakutsetega oskuslikuks toimetulekuks.

Noortelaagri õpetajaks on Auväärne Ṭhitañāṇo. Kõik laagri töötajad ja vabatahtlikud on tegevad Eesti Theravaada Sanghas. Et jõuaksime tegeleda kõikide lastega piisavalt personaalselt, on plaanitud iga viie lapse kohta vähemalt 1 kasvataja ja/või vabatahtlik.

Noortelaagri muudab budistlikuks laagri kava, mis näeb ette meditatsiooni (mõtlust), vaikushommikuid, suttade retsiteerimist ja tähelepanu ning teadvustamise arendamist. Laagris toimuvad vestlusringid budistlikel teemadel (virgumine, elu olemus, vägivallatus, karma ja selle mõju jms). Kava näeb ette ka laagris oleku ajaks viie käitumisjuhisevastuvõtmist (hoidumine võtmast elu, võtmast seda mida pole antud, seksuaalkäitumisest, valetamisest ja uimastavate ainete ja jookide tarbimisest). Vastastiku sõltuvuse selgitamine ja mõtestamine on samuti osa budistlikust praktikast.

Meie tegevuste fookus on sisemise, kõlbelise taipamise tekitamisel nii, et see saaks loomulikul moel väljenduda ka käitumises. Näiteks, kui noor mõistab et loom tunneb valu samamoodi nagu inimene, ei soovi ta enam kahjustada elusolendeid.

Me püüame luua ja hoida õhkkonda, mis oleks sõbralik, turvaline ja toetav, et noored julgeksid ennast avada õppimisele, jagamisele ja loovusele.

Palume saabuda laagrisse hommikuse laevaga, mis väljub Tallinna Kalasadamast 10.00. Viimasel päeval lahkutakse Aegna saarelt 19.30 väljuva laevaga. Mandri ja saare vaheline meresõit kestab keskmiselt 50 - 60 minutit. Täpsem info laevade sõiduplaani kohta on leitav siit. Palume osta laevapiletid aegsasti eelmüügist ära, kuna suvi on Aegna saare külastamise tipphooaeg.

Mida laagrisse kaasa võtta?

 • Täidetud ja allkirjastatud noortelaagri osaleja kaart (lae alla siit)
 • Isiklikud hügieenitarbed (hambahari, hambapasta, kamm, jm)
 • Magamiskott (kes eelistab linade vahel magamist magamiskotis magamisele)
 • Käterätik
 • Peakate
 • Vahetusjalatsid (soojad sisejalatsid)
 • Ilmastikule vastavad spordiriided ja -jalatsid
 • Ujumisriided, rannalina ja plätud
 • Sääsetõrjevahend, päikesekaitsekreem
 • Vajadusel rohud
 • Soovi korral taskuraha (saarel asub väike kohvik-kiosk)
 • Hea tuju
Mobiiltelefoni võib kaasa võtta, kuid telefoni eest vastutab noor ise. Kõige parem on jätta telefon koju, sest kodustega on võimalik võtta ühendust laagri juhataja ja kasvajatate telefonide teel. Laagris on sülearvutid, tahvelarvutid ja muud tehnilised vahendid üleliigsed ning palume need jätta koju!

Laagri kodukorraeeskirjaga saab tutvuda SIIN.

Kaasa ei tohi võtta alkohoolseid jooke, tubakatooteid ega narkootilisi aineid.

Tasu

Laager on tasuta.  
Laagri rahastamine toimub jätkusuutliku annetamise põhimõttel. Iga laagris osaleja annetab järgmises laagris osaleja jaoks. Esimese noortelaagri ellukutsumiseks annetas eestlasest eraisik 250 eurot, millest kaeti elektrikulu (35 eurot), toidukulu (150 eurot), õppevahendid jm jooksvad kulud. Kõik korraldamisega kaasnevad kulutused kaetakse osalejate endi vabatahtlikest annetustest. Ka vabatahtlikud töötavad meie laagris tasuta.
Esimeses laagri osalejad annetasid järgmise laagri tarbeks kokku 150 eurot. Sel moel on ka seekordne noortelaager osalejate tasuta, kuna kulude katteks on olemas sihtotstarbeline annetus eelmises laagris osalejate poolt.

See, kas ja kui, siis mil määral saab noortelaagri projekt olema jätkusuutlik, sõltub käesoleva noortelaagris osalejate annetustest. Sel moel luuakse teadlikult helduse ringlus, kus kõik saavad osa teiste lahkest annetustest ning ka noortel/vanematel endil on võimalus praktiseerida isetut annetamist.

Kui soovid toetada ka õpetaja reisi- ja elamiskulude või keskuse tegevusega seotud kulude (elekter, munkade toitlustus jms) katmist, võetakse Sinu lahke annetus tänuga vastu. Annetuse palume kanda Eesti Theravaada Sangha arvelduskontole, ülekandeks vajalik info on leitav SIIT.

Info ja registreerimine

info@sangha.ee


Oled oodatud!


Lae alla:

Eesti theravaada sangha estonian theravada sangha andrus kahn thitanano bhikkhu Ṭhitañāṇo bhikkhu Head of Estonian Sangha